Arka, fundusze inwestycyjne.

Arka, fundusze inwestycyjne.  fundusz inwestycyjny papiery wartościowe arka fundusz inwestycyjny

Fundusze inwestycyjne Arka są jednym z czołowych funduszy działających na polskim rynku. Przynoszą swoim klientom nie małe zyski. Arka, oferuje swoim uczestnikom lokowanie pieniędzy przez tak zwane fundusze zamknięte i otwarte.

Fundusze inwestycyjne polegają na zbiorowym lokowaniu pieniędzy, jest to forma wspólnego inwestowania. Wiodącą marka w tego typu przedsięwzięciach jest Arka, fundusze inwestycyjne.
Większość polaków uważa, że aby zaoszczędzić poprzez fundusze inwestycyjne trzeba mieć dużo pieniędzy i dużą wiedzę na ten temat. Niestety ta większość się myli. Poprzez fundusz można zaoszczędzić odkładając tylko 100 złotych miesięcznie, a obsługa nie jest taka trudna jak się może wydawać.
Osoby , które są gotowe zainwestować pieniądze poprzez fundusz inwestycyjny nie mogą liczyć na ścisłe określony zysk. Jest to podstawowa różnica między funduszem a lokatą, w której klient zawsze wie jakie odsetki zyska. W przypadku funduszu inwestycyjnego nie ma określonych norm, trzeba zainwestować by liczyć na dobre zyski. 
Fundusze inwestycyjne maja to do siebie, że w jednych można zarówno dużo zyskać jak i stracić, a w drugich nie stracić nic ale zyskać małe sumy pieniędzy. Do wyboru jest, kilka rodzai funduszów inwestycyjnych:
1. Pieniężne, zysk do 3-4 % rocznie. Najbezpieczniejsza forma funduszu inwestycyjnego.
2. Obligacje, zyski to ok. 4-5 % w skali roku.
3. Stabilnego wzrostu, zysk to przy dobrych obrotach na giełdzie to 15-20 % rocznie, a przy bardzo złych, najwyżej 1-2 %.
4. Zrównoważone, połowę pieniędzy inwestowana na giełdzie,  a połowa – w papiery dłużne. Można liczyć zarówno na zyski jak i straty.
5. Akcyjne, inwestowanie w akcje giełdowe dużych i małych spółek, zyski widoczne w perspektywie kilku lat.
Nie trzeba lokować pieniędzy tylko w jednym funduszu inwestycyjnym, zależne jest to od naszych możliwości. Rankingi dowodzą że wiodąca marką aktualną na polski rynku rynku jest Arka, fundusze inwestycyjne.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.